Menu główne

 

 

 

Informujemy że w związku z powstaniem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1
uruchomiliśmy nową stronę internetową pod adresem:

http://psp1.walbrzych.pl

 

Informacje na niej zawarte będą stopniowo uzupełniane.

 

 

 

Pop-up Simple

„Na ułańskim szlaku”

 W piątek 12 maja br. uczniowie z klas III Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu pod opieką pana Szczepana Dębowskiego wzięli udział w obchodach 210 rocznicy bitwy na Czerwonym Wzgórzu pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu Ministra Obrony Narodowej Pana Michała Dworczyka. Uroczystość pod pomnikiem ułanów z Legii Polsko - Włoskiej w Szczawnie Zdroju, upamiętniająca zwycięską bitwę stoczoną pomiędzy wojskami pruskimi a koalicją napoleońską, w której znaczącą rolę odegrali polscy ułani odbyła się z udziałem wojskowej asysty honorowej Garnizonu Wrocław oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Doniosłe wydarzenie obejmowało apel pamięci, salwę honorową, wystąpienia okolicznościowe, program artystyczny w wykonaniu młodzieży, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe, organizacje i instytucje z miasta Szczawna-Zdroju. Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego oraz z województwa dolnośląskiego. Nobilitacją dla nas był również fakt,
że oprócz naszego pocztu sztandarowego zabezpieczaliśmy podczas uroczystości poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Banery / Linki