„EUROPA NA WAŁBRZYSKIM RYNKU !”

9 maja br. w wałbrzyskim Rynku odbył się 1 Piknik Europejski zorganizowany z inicjatywy Urzędu Miasta Wałbrzycha w ramach obchodów Dnia Europy. Podczas pikniku wystąpili uczniowie 15 szkół gimnazjalnych i podstawowych. Wszyscy zgromadzeni podziwiali  także  występ kwartetu Pawła Starzyńskiego.

Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować jeden z krajów  Unii Europejskiej. Reprezentacja naszej szkoły przygotowała krótki program o Polsce. Były śpiewy, tańce i spora dawka humoru. Z młodzieżą pracowała pani Klaudia Rosicka. Wszystkie grupy zwracały uwagę strojami, pomysłowością w prezentacji i oryginalnością. Na zakończenie wszyscy uczestnicy pikniku przeszli na Plac Magistracki, gdzie wręczono im balony w barwach UE. Po krótkim przemówieniu pana prezydenta Romana Szełemeja, wszystkie balony zostały wypuszczone.

Choć było bardzo zimno i momentami nawet padał śnieg, wszyscy dobrze się bawili i na pewno wezmą udział w pikniku w przyszłym roku.

Kasia i Paulina z 2c