Menu główne

 

 

 

Informujemy że w związku z powstaniem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1
uruchomiliśmy nową stronę internetową pod adresem:

http://psp1.walbrzych.pl

 

Informacje na niej zawarte będą stopniowo uzupełniane.

 

 

 

Pop-up Simple

„EUROPA NA WAŁBRZYSKIM RYNKU !”

            9 maja br. w wałbrzyskim Rynku odbył się 1 Piknik Europejski zorganizowany z inicjatywy Urzędu Miasta Wałbrzycha w ramach obchodów Dnia Europy. Podczas pikniku wystąpili uczniowie 15 szkół gimnazjalnych i podstawowych. Wszyscy zgromadzeni podziwiali  także  występ kwartetu Pawła Starzyńskiego.

        Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować jeden z krajów  Unii Europejskiej. Reprezentacja naszej szkoły przygotowała krótki program o Polsce. Były śpiewy, tańce i spora dawka humoru. Z młodzieżą pracowała pani Klaudia Rosicka. Wszystkie grupy zwracały uwagę strojami, pomysłowością w prezentacji i oryginalnością. Na zakończenie wszyscy uczestnicy pikniku przeszli na Plac Magistracki, gdzie wręczono im balony w barwach UE. Po krótkim przemówieniu pana prezydenta Romana Szełemeja, wszystkie balony zostały wypuszczone.

          Choć było bardzo zimno i momentami nawet padał śnieg, wszyscy dobrze się bawili i na pewno wezmą udział w pikniku w przyszłym roku.

                                                                                            Kasia i Paulina z 2c

Banery / Linki