Menu główne

 

 

 

Informujemy że w związku z powstaniem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1
uruchomiliśmy nową stronę internetową pod adresem:

http://psp1.walbrzych.pl

 

Informacje na niej zawarte będą stopniowo uzupełniane.

 

 

 

Pop-up Simple

Festyn rodzinny – 20 maja 2017r.

          20 maja w sobotę na terenie przyszkolnym Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich odbył się festyn rodzinny dla wszystkich mieszkańców Śródmieścia. W tym roku organizatorami byli pan Piotr Kwiatkowski i nasza szkoła w kooperacji z nastepującymi instytucjami: MOPS, CAL, OSiR  Aqua Zdrój, WOPR i Straz Pożarna.   Oficjalnie zabawę rozpoczęli pani dyrektor gimnazjum Grażyna Kułakowska, pan wiceprezydent  Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk oraz radny pan Piotr Kwiatkowski. Swoja obecnością zaszczyciła organizatorów także pani Joanna Bielecka kierownik Biura Edukacji i Wychowania w Wałbrzychu.

       Jak zawsze na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi bawili się, nie zwracając uwagi na pogodę. Popularnością cieszyły się dmuchańce i stoisko, przy którym malowano twarze. Dzieci bardzo chętnie kolorowały przygotowane przez pracowników kolorowanki. Spora grupa zainteresowana była konkurencjami sportowymi i treningiem piłki nożnej. Gimnazjaliści natomiast uczyli tańczyć mieszkańców Śródmieścia zumby, makareny i wielu innych tańców.

      Mogliśmy obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, który dziś reprezentowała tylko jedna para. Zatańczyli krakowiaka – polski taniec ludowy, a później uczyli chętnych podstawowych kroków. Wielopokoleniowy pokaz mody przygotowany został przez MOPS – Dział Wspierania Rodziny. Na scenie oglądaliśmy aż trzy pokolenia w strojach, które przygotowali własnoręcznie!

     Na murze przyszkolnym powstawały niesamowite rysunki przedstawiające rodzinę. Odbył się też konkurs na Super Mamę i Super Tatę.

      Nie mogło zabraknąć służb ratowniczych – byli przedstawiciele WOPR -u, straży pożarnej oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Wyczerpanych atrakcjami festynu należało nakarmić, wobec tego przygotowano stoisko z grillowaną kiełbaską, pyszne ciasta domowego wypieku oraz przekąski z owoców i warzyw. Ciasta wzięły udział w konkursie na najpyszniejszy wypiek. Jury wyłoniło zwycięzców : 1 miejsce pani Anna Dubińska (sernik), 2 miejsce – pani Wanda Prokop (ciasto czekoladowe) i 3 miejcse – pani Irena Gądek (ciasto "chrupiące"). Panie otrzymały atrakcyjne nagrody.

A oto sponsorzy festynu:

1. Stowarzyszenie Nasza Jedynka (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu);

2. Hotel Maria – p. Dorota Barańska;

3. Pizzeria DaGrasso;

4. Zamek Książ;

5. Salon kosmetyczny Pod Filarami;

6. Lodziarnia Feryna;

7. Lodziarnia   Pod Filarami;

8. Kebab Słoneczko;

9. Art Cafe Pod Pretekstem;

10. Kawiarnia Zielona Sofa;

11. Kurczak z Gdańskiej;

12. RWS Śródmieście;

13. Piotr Kwiatkowski;

14. Urząd Miejski w Wałbrzychu;

15. Winirania przy ulicy Rycerskiej;

16. Pracownicy, nuczyciele i przyjaciele Publicznegi Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu.

Banery / Linki